Humor

Сайт за забавления

Latest topics

» Kоварен СЕКС въпросник :)
Арсенал с безпроблемна победа срещу Уест Хям EmptyПон Мар 03, 2014 5:10 am by SweetDreams

» Бъдете честни(за момчета)
Арсенал с безпроблемна победа срещу Уест Хям EmptyСъб Мар 24, 2012 9:48 am by 13579

» Всички марки коли!
Арсенал с безпроблемна победа срещу Уест Хям EmptyСъб Яну 22, 2011 5:18 am by killerkux

» Мисли за приятелството

» В какво училище учите?

» Мистични същества - игра

» Човешкото тяло (ЕНЦИКЛОПЕДИЯ)
Арсенал с безпроблемна победа срещу Уест Хям EmptyВто Яну 04, 2011 7:52 am by Гост

» Покана за уика форум
Арсенал с безпроблемна победа срещу Уест Хям EmptyВто Дек 28, 2010 7:48 am by kaela

» Силата на човешката психика - по-силна от всичко!?
Арсенал с безпроблемна победа срещу Уест Хям EmptyСря Юни 16, 2010 3:29 am by Гост

Писане  zay4e Вто Яну 01, 2008 11:14 am

Головете вкараха Едуардо и Адебайор в първите 10 минути на мача.

Арсен Венгер бе направил 4 промени спрямо състава спечелил с 4:1 като гост на Евертън преди 3 дни. На мястото на Саня, Хлеб, Диаби и Бендтнер като титуляри излязоха Хойт, Ебуе, Росицки и Адебайор.

За Уест Хям пък титуляр бе бившият играч на Арсенал Фреди Люнгберг, който се връщаше на този стадион за пръв път след като напусна скандално отбора през лятото. Тогава той обвини Венгер в липса на амбиции.

Въпреки критиките, които изрече, Люнгберг не само не бе освиркван от трибуните, но и бе аплодиран бурно при смяната си през първото полувреме заради контузия.

В миналия мач два гола вкара Едуардо и сега на хърватина бяха нужни само 70 секунди за да открие резултата. Сеск Фабрегас центрира точно към него в наказателното поле, той овладя добре на гърди и веднага със завъртане стреля от въздуха в ъгъла на вратата.

След 10 минути игра отново Едуардо имаше добра възможност от наказателното поле, но изстрелът му бе неточен.

Веднага след това Уест Хям натисна и на три пъти имаше положения. Първо опасен рикошет за малко не изненада Алмуня. От получилия се корнер топката бе засечена от Фърдинанд и бе изчистена от голлинията. Накрая Люнгберг накара Алмуня да избива с плонж негов добър удар в ъгъла.

И когато изглеждаше, че "Чуковете" намират ритъма си на игра Арсенал нанесе решителен удар. Клиши изведе с далечен пас Адебайор зад защитата, той изпревари излизащия вратар на Уест Хям Грийн и почти от аутлинията чукна топката и след като се отби в далечната греда тя влезе в мрежата.

В 35 минута Пейнтсил от състава на гостите изпълни много красив удар със задна ножица, който мина на сантиметри от гредата и дори накара феновете на Арсенал да аплодират изпълнението.

Пет минути след почивката добро взаимодействие между Адебайор и Росицки за малко не изведе Едуардо до втори гол, но точно преди да засече от близо родения в Бразилия нападател бе изпреварен.

След още десетина минути отново Едуардо бе на косъм от гола, но при далечната греда на 2 метра от вратата засече неточно с глава

С напредване на времето изглеждаше, че силите на Уест Хям свършват и те така и не успяха да застрашат вратата на домакините. Те пък от своя страна също не се напъваха много, очевидно уморени от сгъстения цикъл от мачове в последната седмица.

Все пак Адебайор на два пъти опита технични прехвърлящи удари - първо от далечно разстояние, а после с фалцов диагонален удар.

До края в игра влезе Тио Уолкът, който с бързината си освежи играта на Арсенал, но въпреки това пак не се стигна до чисто положение и така мача завърши при резултат 2:0.

Арсенал: Алмуня, Хойт, Туре, Галас, Клиши, Ебуе, Фабрегас, Фламини, Росицки, Едуардо, Адебайор

Уест Хям: Грийн, Нийл, Фърдинанд, Ъпсън, Макартни, Пейнтсил, Мълинс, Спектър, Нобъл, Люнгберг (37 Колисън), Коул