Humor

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Humor

Сайт за забавления

Latest topics

» Kоварен СЕКС въпросник :)
България над всичко! EmptyПон Мар 03, 2014 5:10 am by SweetDreams

» Бъдете честни(за момчета)
България над всичко! EmptyСъб Мар 24, 2012 9:48 am by 13579

» Всички марки коли!
България над всичко! EmptyСъб Яну 22, 2011 5:18 am by killerkux

» Мисли за приятелството
България над всичко! EmptyСъб Яну 22, 2011 5:16 am by killerkux

» В какво училище учите?
България над всичко! EmptyСъб Яну 22, 2011 5:09 am by killerkux

» Мистични същества - игра
България над всичко! EmptyСъб Яну 22, 2011 4:56 am by killerkux

» Човешкото тяло (ЕНЦИКЛОПЕДИЯ)
България над всичко! EmptyВто Яну 04, 2011 7:52 am by Гост

» Покана за уика форум
България над всичко! EmptyВто Дек 28, 2010 7:48 am by kaela

» Силата на човешката психика - по-силна от всичко!?
България над всичко! EmptyСря Юни 16, 2010 3:29 am by Гост


    България над всичко!

    zay4e
    zay4e
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 2100
    Location : Bulgaria,Plovdiv
    Registration date : 07.12.2007

    България над всичко! Empty България над всичко!

    Писане  zay4e Съб Дек 29, 2007 7:23 am

    Седим си с приятели на двора на тиферич, сложили сме масата, на скарата цвърчат весело кебапчета, а в чашите - искри палаво от домашната на дедо. Навсякъде зеленина. От асмите се подават натежали гроздове, събиращи сладост от слънчевите лъчи и чистия въздух. Птиците пеят весело, необезпокоявани от никого. Спокойствието е пълно. Така е тук в малките градчета, които ги има много в този край. Събрали сме се с приятели. След първата чашка музиката е усилена на шест. Може и някой танц да изиграем при създалото се настроение. Е, всичко е прекрасно, докато след като разговора премине през всички възможни теми (навсякъде ни има) и някой не почне: "Абе нема живот тука, аз ви казвам, всичко отива на зле, ей го - тоя и тоя, и той заминал за Щатите. Спасяват се хората. Трябва и ние да се спасяваме докато е време, защото тука положението няма да се оправи никога".
    Типично по български. Навсякъде да сме най: най-умните, най-красивите, защо не и най-изостаналите и най-окаяните. Само като има световно ставаме Българи-юнаци, иначе през останалото време сме лъвове с наведени глави и подвити опашки.
    Мненията, които чувам отвсякъде, че "тук нямало реализация", а в чужбина като отидеш и "всичко ти става уредено", смятам, че са глупави и необосновани. Стига да се трудиш и да имаш желание за реализация, можеш да успееш навсякъде. Ако смятате, че като отидете в чужбина, всички ще ви обичат, всичко ще е уредено и вие ще си мързелувате по цял ден, много се лъжете. Напротив - там българите ги експлоатират да вършат най-черната работа срещу наи-мизерното заплащане, което е по-високо от тукашното, но имайки предвид, че там стандартът на живот е по-висок, в крайна сметка си оставаш прецакан.
    Страх ме е, че нашите ще напуснат Родината, а тук ще се напълни с цигани и с чужденци, които изкупуват земята ни, защото те са разбрали, че тук е един Рай, и после нашите ще се завръщат като туристи в собствената си земя! Ако искате да става така, продължавайте в същия дух, но аз няма да го правя. За мен е по важно да си остана тук, да говоря на български, да съм си сред хората, които обичам, да живея в къща, да "чувствам миризмата на дъжда и тревата", да изкача Мусала и веднага след това да се топна в морето, отколкото да ходя някъде на майната си, да мия тоалетни, или в по -добрия случай да продавам сандвичи, да съм никой, всички да ме гледат като пришълец, да жиея под наем на 125-я етаж и само като ми остане свободно време, да вляза в интернет, да пиша на близките си и да посетя някой сайт на български, като Откровения, за да си припомня езика и културата. Тhank you! Задръжте си небостъргачите, тоалетните и "уредения живот" за други балъци. Аз моя "ум" няма да го изнасям от Родината, за да служи на някой, който иска да съсипе държавата ни. Защото те точно това правят - понеже при тях капацитети липсват, си набавяват млади такива от България. Какви са тези тайни конкурси на Microsoft? Затова живота им е толкова "уреден". Политика.
    А положението тука не е чак толкова зле, какво има да се самосъжаляваме. Ако някой американец дойде тук няма да иска да си тръгва, защото това го няма никъде. Всички го казват - гледайте Слави, когато викне някой чужденец, колко е впечатлен. Ние просто не знем какво искаме, и какво притежаваме.
    Престъпност? Ами в Америка май тя е най-голяма, поне като гледам филмите и се изприщвам.
    Свобода и демокрация? В Америка ако те хванат с трева или пък ако си употребил алкохол и нямаш 21 години - направо с белезниците и в затвора. В Германия те окошарват ако слушаш Slipknot...
    И защо смятате че някои неща като неуредиците по гарите, опашките, парвенютата и панелното строителство ги има само в България?
    Просто това, което ни трябва е по-голямо самочувствие. Спомнете си колко много неща сме дали на света - славянската писменост, киселото мляко, богатото културно наследство, научните постижения, космическите храни, постиженията ни почти във всяка област - литература, музика, спорт... България е била на три морета, побеждавала е могъщи империи, винаги е отстоявала своето, никога не е падала на колене!!! Никога не е чистила тоалетни, нито е била детегледачка в Германия.
    Така, че преди да "плюете" и да се "спасявате" си помислете хубаво. Хареса ли ви картината в началото на изложението? Аз съм висококвалифициран програмист по професия, на запад имат липса на такива, но заради тази картина не се подкупих и си останах тук.
    България е чудесно място за живеене!
    Горд съм, че съм българин!
    България над всичко!

      Similar topics

      -

      В момента е: Чет Май 09, 2024 3:47 pm