Humor

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Humor

Сайт за забавления

Latest topics

» Kоварен СЕКС въпросник :)
Крилати мисли EmptyПон Мар 03, 2014 5:10 am by SweetDreams

» Бъдете честни(за момчета)
Крилати мисли EmptyСъб Мар 24, 2012 9:48 am by 13579

» Всички марки коли!
Крилати мисли EmptyСъб Яну 22, 2011 5:18 am by killerkux

» Мисли за приятелството
Крилати мисли EmptyСъб Яну 22, 2011 5:16 am by killerkux

» В какво училище учите?
Крилати мисли EmptyСъб Яну 22, 2011 5:09 am by killerkux

» Мистични същества - игра
Крилати мисли EmptyСъб Яну 22, 2011 4:56 am by killerkux

» Човешкото тяло (ЕНЦИКЛОПЕДИЯ)
Крилати мисли EmptyВто Яну 04, 2011 7:52 am by Гост

» Покана за уика форум
Крилати мисли EmptyВто Дек 28, 2010 7:48 am by kaela

» Силата на човешката психика - по-силна от всичко!?
Крилати мисли EmptyСря Юни 16, 2010 3:29 am by Гост


    Крилати мисли

    zay4e
    zay4e
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 2100
    Location : Bulgaria,Plovdiv
    Registration date : 07.12.2007

    123123 Крилати мисли

    Писане  zay4e Сря Яну 02, 2008 3:05 am

    Нищо не е толкова поучително, колкото летописът на нашите заблуждения. Питагор

    Най-великата доблест не е в това никога да не паднеш, а да се изправиш всеки път, когато паднеш. Конфуций

    Устните на Мъдростта са затворени, освен за ушите на Разбирането! Хермес Трисмегист

    Ако животът ти поднесе лимон, направи си лимонада. Махариши Махеш Йога

    Най-трудно е да се отговори на въпрос, на който отговорът е очевиден. Бернард Шоу

    Няма нищо по-страшно от активната глупост. Гьоте

    Хората страдат не от това, което се случва, а от своето отношение към станалото. Монтен

    Познах добро и зло, грях и добродетел, правда и неправда; съдих и ме съдиха; минах през раждане и смърт, радост и мъка, рай и ад; и накрая разбрах, че аз съм във всичко и всичко е в мен. Ажрат Инайат Хан

    Уединеният улавя вестта по-добре, отколкото блъскащите се тълпи. Агни Йога, Озарение

    Не намалявайте значението на това, което не познавате. Агни Йога, Зов.

    Човек трябва да иска малко, за да може да плати цената. Ванга

    За пробуденото съзнание няма прекъсване на живота. Агни Йога

    Ако натегнеш много струната - ще се скъса, ако я оставиш хлабава - няма да свири. Да се учиш - значи да се променяш. Линията на просветлението е Средният път - линията между противоположните крайности. Буда

    Нищо не е добро или лошо, само мислите ни го правят такова. Шекспир

    Не върви пред мен, може да не те последвам. Не върви зад мен, може да не те водя. Върви до мен и ми бъди приятел. Албер Камю

    И животът като баснята се цени не по дължината си, а по съдържанието. Сенека

    Истинското предназначение на човек е да живее, не да съществува. Джек Лондон

    Добрите хора не се нуждаят от закони, за да се държат правилно, а лошите винаги ще намерят как да ги заобиколят. Платон

    Когато човек иска нещо, ще намери начин; когато не иска, ще намери извинение. Стивън Доли Младши

    Сладкото не е така сладко без горчивото. "Ванила Скай"

    Съвършенството е достигнато, не когато няма какво повече да се добави, а когато няма какво да се премахне. Антоан дьо Сент Екзюпери

    Онези, които искат най-малко, са най-близо до боговете. Сократ

    Да видиш себе си отстрани е толкова трудно, колкото да погледнеш назад без да се обръщаш. Торо

    Човек е това, което мисли. Притчи 27:3

    Моли се така, сякаш всичко зависи от Бог, но работи така, сякаш всичко зависи от теб. Едгар Кейси

    Не вървете след никого, вървете само след себе си. Буда

    Човек е истински мъдър тогава, когато знае, че не знае нищо. Сократ 
    zay4e
    zay4e
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 2100
    Location : Bulgaria,Plovdiv
    Registration date : 07.12.2007

    123123 Re: Крилати мисли

    Писане  zay4e Сря Яну 02, 2008 3:05 am

    Знанието на истината, но неприлагането й в живота, се счита за невежество. Агни Йога

    Четенето за ума е същото, което са физическите упражнения за тялото. Адисон

    Ако раят не е в тебе самият, то ти никога не ще влезеш в него. Силезиус

    Истинската вяра означава любов към всичко живо. Кордовский

    Човешката раса е подобрила почти всичко освен себе си. Спиноза

    Спрете злото, докато не съществува, задръжте болестта преди да се появи. Лао Дзъ

    Нещастието е пробен камък за характера. Балзак

    Човек вижда толкова, колкото знае. Гьоте

    Човек никога не е тъй щастлив, нито тъй нещастен както си въобразява. Ларошфуко

    Никой не е толкова мъдър, че да няма какво да научи от природата. Едгар Кейси

    Сееш мисъл и жънеш действие; сееш действие и жънеш навик; сееш навик и жънеш характер; сееш характер и жънеш съдба. Текери

    Често човек е най-злият враг на самия себе си. Цицерон

    Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай на никого. Шекспир

    Щастието е като здравето - ако не го забелязваш, значи го имаш. Тургенев

    Ако доброто има причина, то вече не е добро; ако има последица - някаква награда - пак не е добро. Значи: доброто е извън веригата от причини и следствия. Л. Толстой

    Ако можеш да отговориш на въпроса за причината на твоето съществуване, ще откриеш и смисъла на живота си. Ден Миндао

    Духовност, която не е проверявана чрез огорчение и не се е сблъскала с дилемата на противоречивия опит, не би могла да стане нито честна, нито силна, нито истинска. Ден Миндао

    Книгата е като огледало. И ако в него гледа маймуна, от там не може да се види лик на апостол. Лихтенберг

    Крайната фаза на вълната на любовта се нарича мъдрост, т.е. любовта е прераснала в тотален критерий на отношение, но без пристрастие. С. Мавров

    Мъдрецът престава да бъде мъдрец и справедливият - справедлив, ако любовта към добродетелта, която проповядват е прекалена. Хораций

    За да придобиеш знание, всеки ден прибавяй по нещо. За да придобиеш мъдрост, всеки ден изхвърляй по нещо. Лао Дзъ

    Дао не насилва, нито се меси в нещата, а ги оставя да се развиват сами така че да доведат до резултати по естествен път. Тогава каквото е трябвало да се направи, бива направено. Б. Хоф

    Ако разберете границите на своите възможности, ще можете да действате в съгласие с тях, вместо да ги оставяте да работят против вас и да ви се пречкат, което впрочем те правят винаги, когато ги пренебрегвате, независимо дали го съзнавате или не. И едва тогава ще установите, че ограничените ви възможности могат да се окажат вашата сила. Б.Хоф

    Знанието и Опитът не говорят непременно на един и същ език. Б. Хоф

    Само свободното съзнание може да създаде от труда празник. Агни Йога

    Интуицията е шепот на духа. Петър Димков

    Едно от най-големите бедствия на цивилизацията е ученият глупак. Чапек

    Никой няма достатъчно добра памет, за да бъде преуспяващ лъжец. Абрахам Линкълн

    Повечето от нас си мислят, че имаме нужда от много повече неща, отколкото наистина се нуждаем. Едгар Кейси

    Една верига не е по-силна от най-слабото си звено и ако дори само един от екипа не може да се справи, всички останали страдат. Дайън Форчън

    Всяко излишество е порок. Сенека

    Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше

    Самите Богове не могат да се преборят с глупостта на хората. Айзък Азимов

    Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните. Жан де ла Брюйер

    Най- много трябва да мислим върху това което може да се направи само веднъж. Сенека

    Прави каквото трябва, да става каквото ще. Толстои

    Всякаква привързаност към всичко земно е страдание. Буда

    Ако ти си равнодушен към страданието на другите, не заслужаваш името човек. Саади

    Светът никога не е бил поправен или изплашен от наказание. Маркс

    Необикновенният човек е безразличен към хвалбите и поощтренията на другите. Слуша собствената си съвест. Наполеон

    Ако съдиш хората няма да имаш време да ги обичаш. - Майка Тереза

    Никой не знае какво може да прави , докато не опита . Публиции Сир Максим ( 786 г.)
    zay4e
    zay4e
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 2100
    Location : Bulgaria,Plovdiv
    Registration date : 07.12.2007

    123123 Re: Крилати мисли

    Писане  zay4e Сря Яну 02, 2008 3:05 am

    Това, което откриваш сам е винаги по-вълнуващо от това, което някой друг ти показва - това е като разликата между истинската любов и нагласената сватба. Терънс Рафърт

    Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш.Волтер

    Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... те се усещат в сърцето. Хелън Келър

    Понякога дори за да живееш се изисква кураж.Сенека

    С истинската любов е като с призраците; всеки говори за тях, но малцина са ги виждали. Ларошфуко

    Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. Джон Максуел

    Единственото нещо, от което трябва да се страхуваме е самият страх. Франклин Рузвелт

    Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. Пабло Пикасо

    Всеки човек умира, но не всеки човек живее истински. "Смело сърце"

    Надеждата ме води. Тя ме превежда през деня и особено през нощта. Надеждата, че след като се изгубиш от погледа ми, това няма да е последния път, когато ще те погледна. "Като рицарите"

    Трябва да си търпелив. Любовта не винаги е идеална. Тя си е просто любов. "Сватбеният агент"

    Мечтай, сякаш ще живееш вечно. Живей, сякаш ще умреш днес. Джеймс Дийн

    Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш. Алън Чалмърс

    Реалността е фалшива. Мечтите са истински. Тупак Шакур

    Не бъди обезсърчен на прощаване. Сбогуването е необходимо, за да можем да се срещнем отново. А приятелите винаги се срещат след даден период от време. Ричард Бах

    Тези, които живеят живота си по най-лошия възможен начин, първи се оплакват колко кратък е той. Жан де ла Брюйер

    Що за болни нелепи кукли сме ние, каква е тази гадна малка сцена, на която танцуваме. Що за забавления имаме - да се чукаме и да танцуваме. Не ни пука за света. Не осъзнаваме, че сме едно нищо. Не сме това, което беше предвидено. ,,Седем"

    Щастието в живота е съставено от онези малки скоро-забравени неща - очарованието на една целувка или една усмивка, един мил поглед, един сърдечен комплимент. Самюел Коулридж

    Единствената разлика между мен и луд човек е, че аз не съм луд. Салвадор Дали

    Човек, който си позволява да загуби дори един час от времето си, не е открил колко ценен е живота. Чарлз Дарвин

    Мисли. Вярвай. Мечтай. Рискувай. Уолт Дисни

    Страхуваш ли се, че никой не те обича? Защото майка ми казваше, че хората наистина се обичат. Те просто се притесняват понякога и забравят как да си го кажат. Франсин Паскал

    Само мъртвите са виждали края на войната. Платон

    Не всяко злато сияе,
    не всеки скиталец е враг,
    здрав старец не вехне до края,
    не жари слана корен як.
    Дж. Р. Р. Толкин "Властелинът на пръстена"

    Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата. Грант Милър

    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно. Секст Емпирик

    Ако криеш невежеството си, никой няма да ти се присмее, но и никога нищо няма да научиш. Рей Бредбъри ("451 градуса по фаренхайт")

    Носейки се все напред и напред, човек, изглежда, е осъден постоянно да тъгува за своето минало. Любен Дилов ("Пътят на Икар")

    Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него. Буда

    Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят. Бъртранд Ръсел

    Всички наши мечти мога да се сбъднат - ако имаме куражът да ги преследваме. Уолт Дисни

    Любовта е всичко, което имаме - единственият начин да си помогнем един на друг. Еврипид

    Любовта е мъдростта на глупаците и глупостта на мъдреците. Самюел Джонсън

    Нищо не разкрива по-добре характера на човека, колкото това, на което се смее. Йохан фон Гьоте

    Достигни до истината отвъд разума. Любовта е мостът. Стивън Левайн

    Човек не е остарял, докато съжалението не замени мечтите му. Джон Баримор

    Когато посегнеш към звездите, сигурно няма да достигнеш някоя, но и няма да напълниш ръката си с кал. Лео Бърнет

    Любящите хора живеят в свят пълен с обич. Враждебните хора в свят пълен с омраза. Същият свят. Уейн Дайер

    По-лесно е да се бориш за принципите си, отколкото да живееш според тях. Алфред Адлър

    Често , за да живееш, е нужно повече мъжество, отколкото, за да умреш. Виторио Алфиери

    Всичките ни мечти могат да се сбъднат - ако имаме куража да ги преследваме. Уолт Дисни

    Който се съмнява прилича на морска вълна, издигана и размятана от вятъра. Апостол Яков

    Всичко в живота са спомени, с изключение на един настоящ момент, който преминава покрай нас толкова бързо, че едва го улавяме. Тенеси Уилямс

    Първите сто години са най-трудни. Уилям Мизнър

    Същинският тест за приятелство е: можеш ли буквално да не правиш нищо с другия човек? Можеш ли да се насладиш на онези моменти в живота, които са съвършено прости? Юджийн Кенеди

    Трагедията на живота е не, че свършва толкова скоро, а че чакаме толкова дълго, за да го започнем. Уилям Джеймс

    Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии. Фридрих Ницше

    Смехът е слънцето, което пропъжда зимата от лицето на човек. Виктор Юго

    Обичайте се и ще бъдете щастливи. Толкова е просто и толкова трудно. Михаел Льониг

    Първо - или Бог съществува, или не. Второ - аз мога да вярвам или не. Губя единствено в случая, че той наистина съществува, а аз отричам това. Така че по-добре да вярвам, защото риска е минимален. Блез Паскал

    Върбата се подчинява на вятъра и благоденства, докато един ден се превърне в много върби - стена срещу вятъра. Франк Хърбърт

    Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва. Тери Пратчет

    Човек дори и добре да живее умира и друг се ражда. Хан Омуртаг

    Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен. Алберт Айнщайн

    Този, който често се обръща назад, може лесно да се препъне и да падне. Ерих Мария Ремарк

    Опит е името, с което много хора наричат грешките си. Оскар Уайлд

    Без бряг е времето! О, скръбен дял - нима аз бих го в брегове сковал. Уилям Шекспир ("Хамлет")

    Когато се колебаеш, кажи истината. Марк Твен

    Който говори много, все ще каже нещо, което не е трябвало да казва. Конфуций

    Надеждата е нещо добро, може би най-доброто от всичко на света. А нищо добро не умира! Въпросът е дали да се вкопчиш в живота или в смъртта. "Изкуплението Шоушенк"

    Ако прекалено натегнеш струната, тя ще се скъса. Ако я оставиш прекалено хлабава, тя няма да свири. Сидхарта
    zay4e
    zay4e
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 2100
    Location : Bulgaria,Plovdiv
    Registration date : 07.12.2007

    123123 Re: Крилати мисли

    Писане  zay4e Сря Яну 02, 2008 3:06 am

    Животът е необикновено хубав, ако човек не се страхува от него и го приеме с открита душа. К. Паустовски

    Време. Единствената жертва, която след гибелта си отмъщава на своя убиец. А. Кулевич

    Не е добър този, който живее като по книга, а този, който като сгреши намери сили у себе си да преодолее грешката и да я изправи. Д. Амиров

    По-добре е десет пъти да бъдеш излъган, отколкото един път да загубиш вярата си в хората. Хайнрих Шоке

    Мъдростта на един ум не се измерва по струпаните от него знания, а по способността му да открива нови истини. И. Иванов

    Човешкият поглед е прозорче, през което се виждат мислите, които се въртят в главата му. Виктор Юго

    Горделивецът прилича на препариран орел, който никога не може да хвръкне. П. Недев

    Чрез опита си, ние откриваме краткия път след дълги скитания. Роджър Етъм

    Умът е градина, в която волята е господар. Декарт

    Човек живее 75% със своята фантазия и само 25% с фактите - в това е неговата сила и неговата слабост. Ремарк

    Най-великата доблест не е в това никога да не паднеш, а да се изправиш всеки път, когато паднеш. Конфуций

    Най-много страдания в живота ни причиняват не тези, които мразим, а тези, които обичаме. Шилер

    Който не умее да владее себе си, той е роб, па ако ще да е владетел на целия свят. Епиктет

    Който не цени живота, не го заслужава. Леонардо да Винчи

    Уединението с книгите е по-добро, отколкото обществото на глупците. П. Буаст

    За странника, поел на път, най-скъп товар е мъдростта. Один

    Най-вредна е мисълта, че сте отдали всичко без награда. Агни Йога

    Леността е повече в духа, отколкото в тялото. Ларошфуко

    Който се движи напред в науката, но изостава в нравствеността, повече върви назад. Аристотел

    Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина. Катон

    Най-трудно е да се отговори на въпрос, на който отговорът е очевиден. Бернард Шоу

    Няма нищо по-страшно от активната глупост. Гьоте

    Обикнете мисленето в самота, когато искрите разбиране плетат венеца на познанието. Агни Йога, Озарение

    Явленията на живота убеждават там, където думите са безсилни. Агни йога, Зов.

    Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ. Лао Дзъ

    Знаещият другите е умен, знаещият себе си е просветлен. Лао Дзъ

    Вярно и значимо е това, което е приложимо и към човека и към цялото човечество. Закон на Куросава

    Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно щях да знам. Тома Аквински

    Беден е не този, който има малко, а този, който иска да има повече. Сенека

    Колкото повече изучаваш себе си, толкова по-малко презираш другите. Нодие

    Този , който пълзи ,не бива да се сърди , когато го стъпчат. Достоевски

    Тайната на успеха в живота на човека е да бъде готов за своята добра възможност , когато тя настъпи. Бенджамин Дизраели

    За плахия и колебаещия се всичко е невъзможно , защото му изглежда така . Сър Уолтър Скот

    Няма награда без напрежение , няма трон без трън , няма успех без усилие , няма корона без кръст.
    Уилям Пен

    Една радост пропъжда сто грижи. Конфуции

    Въобръжението е по важно от знанието. Аинщаин

    За нищо не знаем дори и една милионна част от процента - Т.А.Едисон

    Не е важно кой е прав, а какво е правилно. Томас Хексли

    Човек е свободен в момента, в който пожелае да бъде. Волтер

    Единственият начин да имаш приятели е да бъдеш приятел. Ралф Уалдо Емерсън

    Всичко, от което човек трябва да направи, е да приеме невъзможното, да се справи без необходимото и да изтърпи нетърпимото. Катлийн Нори
    zay4e
    zay4e
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 2100
    Location : Bulgaria,Plovdiv
    Registration date : 07.12.2007

    123123 Re: Крилати мисли

    Писане  zay4e Сря Яну 02, 2008 3:06 am

    Чуждата глупост не ни прави по-умни. Наполеон

    На най-важните житейски кръстопътища няма никакви пътни знаци. Чарли Чаплин

    Не е страшно, че грешим. Страшното е, че повтаряме грешките си. Оскар Уайлд

    Инстинктът за живот е по-силен от неговия смисъл. Ивайло Петров

    Радвайте се на живота, а не на неговия смисъл. Фьодор Достоевски

    Който иска да потуши страстите, като ги задоволява, той гаси огън със слама. Конфуций

    Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш. Оскар Уайлд

    Причината, поради която знам, че съм Господ, е защото един ден, докато се молех, осъзнах, че говоря на себе си. Никълъс Патерсън

    Забавно е да правиш невъзможното. Уолт Дисни

    Десет човека, които говорят, създават повече шум, отколкото хиляда, които мълчат. Наполеон I Бонапарт

    Да действаш в момент на страст е все едно да се впуснеш в море по време на буря. А. Бошан

    Всеки ден трябва да слушаш поне една песен, да погледнеш една хубава картина и ако е възможно, да прочетеш едно мъдро изречение. Гьоте

    Тежко е на този, който помни всичко. И. Еренбург

    Глупакът има голямо предимство пред образования човек: той винаги е доволен от себе си. Наполеон

    Мъдър е този, който знае не много, а необходимото. Есхил

    Когато всичко е загубено, остава бъдещето. К. Бови

    Някои градят своето бъдеще, а повечето от нас само го чакат да дойде. Е. Хау

    Животът е само един миг между две вечности. Платон

    Никога не мисли за бъдещето. То идва достатъчно бързо. Албърт Айнщайн

    Който се смее над белега, не познава какво е рана. Уилям Шекспир

    Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо. Теренций

    Който не умее да мълчи, той не е способен и да говори. Сенека

    Който не знае нищо, в нищо не греши. Менандър

    Най-голямата загуба, която може да ни постигне, е загубата на време. Теофраст

    Много по-мъчно е да се превърне словото в дело, отколкото делото в слово. Максим Горки

    Преогромно съкровище би била една сбирка от хубави и красиви човешки мисли. Ж. Дьолил

    На теория няма разлика между теорията и практиката. Но на практика има. Жан Л.А. ван дер Снепшот

    Всеки проблем, който разреша, става правило, което впоследствие ми помага да реша други проблеми. Рене Декарт

    Не прекъсвай врага си когато греши. Наполеон I Бонапарт

    Не работя за нищо друго освен за усещането, което получавам тогава. Алберт Джакомети

    Ако твърде дълго гледаш в бездната, тя ще погледне в теб. Фридрих Ницше

    Тайната на успеха е да знаеш нещо, което друг не знае. Аристотел Онасис

    Достойнството на един човек не може да бъде отнето, то може да бъде само загубено. Чехов

    Истинският път минава по въже, което е опънато не кой знае колко високо, а само малко над земята. Изглежда поставено така, като че по-скоро да кара хората да се препъват, а не да вървят по него. Франц Кафка

    Най-добрата подправка към храната е гладът. Сократ

    На света няма нито един паралел, който да не е убеден, че може да стане екватор, стига да му дадат право на това. Марк Твен

    Имаме две уши и една уста, та повече да слушаме и по-малко да говорим. Зенон

    Търсещият щастие е като пияницата, който не може да улучи пътя към дома си, но знае, че има дом. Волтер

    Една чиста истина прави живота спокоен, една хубава лъжа го прави приятен. Елин Пелин

    Можеш да бъдеш вечно млад, ако живееш порядъчно, ядеш бавно, работиш умерено, спиш достатъчно и... криеш възрастта си. Марк Твен

    Младостта е хубаво нещо не защотото ни дава възможност да правим глупости, а защото ни дава време да ги поправим. Жан-Жак Бернар

    Да откриеш грешка е лесно; да го направиш правилно е трудно! Клайв Бел

    Някои хора чуват вътрешните си гласове и живеят с това, което са чули. Такива хора полудяват или се превръщат в легенда. "Легенди за страстта"

    Всеки знае, че ще умре някога... И живее спокойно, защото някога е като никога. Кажи му обаче: утре...Стефан Цанев ("Мравки и богове")

    Може да вървя бавно, но никога назад. Ейбрахам Линкълн

    Добре е да имаш пари и нещата, които можеш да си купиш с тях, но също е добре, от време на време да се уверяваш, че не си загубил нещата, които не могат да се купят с пари. Джордж Лоримър

    Когато нещата отидат по дяволите, не отивай с тях. Елвис Пресли

    Всяка следваща минута е нов шанс да преобърнеш живота си. "Ванила Скай"

    Най-ярките звезди изгарят най-бързо. Металика

    Не се подчинявай на властта, ако това противоречи на принципите ти. Албърт Айнщайн

    Най-невзрачните и обикновенни неща са най-красиви и идеални. Радослав Петров

    Ние с охота признаваме малките си недостатъци, желаейки да покажем с това, че нямаме по-големи. Ларошфуко

    Да обичаш значи да намериш в щастието на друг своето собствено щастие. Лайбниц

    Да обичаш дълбоко значи да забравиш себе си. Русо

    Някой винаги чака някого, а другия никога не се завръща у дома. Винаги някой обича някого малко повече, отколкото е обичан и след време този някой изпитва желание да унищожи другия, за да не му причинява болка. Рей Бредбъри

    Трябва да живееш винаги влюбен в нещо, което не можеш да стигнеш. Човек расте на височина от това, че се мъчи да стигне високото. Максим Горки

    Не е нужно да изпиеш цялото море, за да се убедиш, че е солено. Е. Кротки

    По-добре временен неуспех, отколкото временен успех. Питагор

    Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде. Маргарет Мичъл ("Отнесени от вихъра")

    Заслуга за обществото имат както оптимистите, така и песимистите. Оптимистът, например, е измислил самолета, а песимистът - парашута. Бърнард Шоу

    Адам е бил щастлив: когато е казвал нещо можел е да бъде уверен, че никой преди него не го е казал. Марк Твен

    Човек, който настойчиво повтаря, че не е глупак, обикновено има съмнения по този въпрос. Мазнер

    Аз нямам нужда от приятели, които повтарят всеки мой жест: това прави много по-добре моята сянка. Плутарх
    zay4e
    zay4e
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 2100
    Location : Bulgaria,Plovdiv
    Registration date : 07.12.2007

    123123 Re: Крилати мисли

    Писане  zay4e Сря Яну 02, 2008 3:06 am

    Живей за днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде.

    Животът (Съдбата) е това, което се случва докато кроим други планове.

    Човек е щастлив, когато притежава това, което сам обича, а не това което другите харесват.

    Щастието трае дотогава, докогато човек умее да го цени.

    Пепелта е по-велика от пръстта, защото е горяла.

    Отмъщението не връща загубеното.

    Разумът може да заблуждава, но чувствата никога.

    Не е важно да получиш това, което цениш, а да оцениш това, което получаваш.

    Поражение не съществува, докато човек не се признае за победен!

    Дори да си на верен път, ако просто седнеш на пътя ще те прегазят!

    Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава.

    Желанието е страдание.

    Програмирането е изкуство, малцина могат да го създадат, но влияе на всички дори и да не го осъзнават.

    Съвършенното не може да бъде притежавано.

    Да се присмиваш на глупак, значи да се признаваш за такъв.

    Информацията е власт.

    Да казваш "никога", значи да се ограничиш в мисленето.

    Човек трябва да прекара част от живота си сляп , за да види някои неща .

    Обичай и прави каквото си искаш, но трябва да си убеден, че здраво си закрепен за любовта.

    Когато свещта гори по-кратко, гори по-ярко.

    Никога не плачи за това, което не плаче за теб.

    Когато тръгнеш да се изкачваш по стълбата на успеха, не бъди жесток с останалите, защото можеш да ги срещнеш на връщане.

    Днес е първият ден от останалата част от живота ти. Изживей я както искаш. Ти решаваш!

    Човек е част от себе си. Останалата част са неговите приятели.

    За величието на великите хора се съди по отношението им към по-малките.

    Животът е загуба на време и времето е загуба на живот, затова загуби своето време и прекарай чудесно живота си.

    Колкото си по-открит, толкова си по-добра мишена!

    Свободата се полага само на този, който може да поеме отговорностите, които тя носи.

    Радвай се на живота. Един ден настоящето ще е доброто старо време, което много ще ти липсва.

    Виждаме нещата не според това, какви са те, а според това, какви сме ние.

    Хората, които смятат, че нещо не може да бъде направено, не бива да пречат на онези, които го правят.

    Причината ангелите да могат да летят е, че възприемат себе си тъй леко.

    Преди да поискаш, помисли какво си дал.

    В живота не е важно от къде идваш и къде отиваш, а дали успяваш да си щастлив по пътя!

    По-добре е да си гладен, но да не ядеш какво да е и е по-добре да си сам, отколкото с кого да е.

    Винаги можете да намерите това, което не търсите.

    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

    Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш.

    На децата ще дам криле, но ще ги оставя сами да се научат да летят.

    Парите трябва да бьдат средство, а не цел.

    Егоист - това е човек, който никога няма да каже лоша дума за някого, понеже говори само за себе си.

    Единствената разлика между миналото и бъдещето е настоящето.

    Само този, който плува срещу течението, ще намери извора. Само този, който плува по течението, ще види накъде води реката.

    Количествените натрупвания водят до качествени изменения.

    Богат е не този, който има много, а този, който не иска повече.

    Глупаците се учат от своите грешки, а мъдрите - от грешките на другите.

    Това, което прави живота щастлив, е не да правиш нещата, които харесваш, а да харесваш нещата, които трябва да правиш!

    Научи се да слушаш! Понякога шансът чука много тихо на вратата.

    Най-краткият път към разума минава през сърцето.

    Има ли желание, има и начин. Няма ли желание, намираме oправдание.

    Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

    Господ винаги отговаря на молитвите ни, но понякога отговорът е нe.

    Ако се събудиш една сутрин и не видиш слънцето, това значи, че или си мъртъв, или ти си слънцето.

    Заблудите също са ценни, но само от време на време. Не всеки тръгнал за Индия е открил Америка.
    zay4e
    zay4e
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 2100
    Location : Bulgaria,Plovdiv
    Registration date : 07.12.2007

    123123 Re: Крилати мисли

    Писане  zay4e Сря Яну 02, 2008 3:07 am

    Много хора приемат паметта си за интелект а възгледите си за факти.

    Подигравката показва бедноста на ума.

    Съмнението е път към мъдроста.

    Тактичноста е висша форма на общуване.

    Глупаците са непоколебими в увереноста си.

    Голямото прятелство може да породи голямо предателство.

    Само когато станеш честен можеш да си сигурен че на света има един лъжец по малко.

    Които не умее да мълчи, не умее да говори.

    Мъдреците измислят нови мисли, глупаците ги разпространяват.

    Изключителният ум води до необщителност.

    Непостоянството е вечно.

    Има минути в които внезапната искренност е равна на непростима загуба на контрол върху себе си.

    Истинското изкуство изпреварва времето.

    Ако искаш да натопиш някой достатъчно е да кажеш за него една истина.

    Историята в по голяма част представлява срам за човечеството.

    И кактуса е цвете.

    Твърде възвишените качества правят човек непригоден за обществото.

    Ако една глава и една книга се сблъскат и се чуе звук на кухо тяло, дали книгата е виновна ?

    Добре че няма данък за лъжата.

    Които не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.

    Демокрацията е защита на малцинството.

    Които няма желания очаква смърта.

    Този , който често живее нов живот, живее глупаво.

    Лоша е участа на онзи, на който никой не е завиждал.

    Великите хора се измерват с броя на хората , които им завиждат.

    Не казвай винаги това което знаеш , но знай винаги това, което казваш.

    Много трябва да се учи , за да се разбере, че се знае малко.

    Колкото по-малко знаеш , толкова по-малко се съмняваш.

    Може да се избира само между излишни неща.

    Да изпреварваш молбите, е задължение за дружбата.

    По добре самотен, отколкото да дружиш които ти падне.

    Душата е там където обича.

    Преди да пожелаеш нещо, разгледай щастието на този, който го има.

    Онова от което си се отказал, не може да ти причини страдание.

    Ако не искаш да виждаш глупак, счупи си огледалото.

    Да си интимен с глупак, е като да спиш с бръснач.

    Накарай глупак на работа, и той още повече ще ти създаде.

    Не всички магарета имат 4 крака.

    Умен щеше да си, ако не си глупак.

    Пази се от гнева на търпеливия.

    Не запълвай с гняв празнотите в разсъдъка си.

    Преценяй приятеля си в гнева му.

    Думите още не са доказателство.

    Да ограничиш мислите си , можеш само ти самият.

    Надеждата е вид зависимост.

    Съмнявам се, значи съществувам.

    Грехове няма. Грях е това, което разумът казва, че е грешно, а разум също няма.

    Една усмивка казва много неща.

    Някои хора преминават набързо през живота ни. Други спират за миг и оставят диря в сърцата ни. После никога не можем да бъдем същите.
    zay4e
    zay4e
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 2100
    Location : Bulgaria,Plovdiv
    Registration date : 07.12.2007

    123123 Re: Крилати мисли

    Писане  zay4e Сря Яну 02, 2008 3:07 am

    Не ходи по чуждите стъпки, няма да оставиш следа !

    Слабостите за великите хора са утеха за глупаците.

    Съвършенството се постига , не когато няма какво да се добави , а когато няма какво да се махне.

    Щастлив е онзи който не е пренебрегнат.

    Човек помага да се напише историята.

    Ако мислите да изхвърлите нещо ще изхвърлите две.

    Истинската комуникация е между равнопоставени хора.

    Съвършенният човек търси всичко в себе си, нищожният в другите.

    Най великата власт е да властваш над себе си.

    Лошо решение е онова което не може да се промени.

    Мъдрият не твърди нищо, което не може да докаже.

    Истинското приятелство е вечно.

    Истината струва повече от приятелството.

    Да отблъскваш това, което не познаваш е невежество.

    Надарения с въображение никога не е сам.

    Някои цели са толкова недостойни, че неуспеха е победа.

    Ти си всичко, което имаш.

    Съвършенството никога не е случайно.

    Качеството на живота на човека е правопропорционално на отдаденоста му към съвършенството.

    Цената на приятелството се разбира когато се загуби.

    За нашите приятели няма място на гробищата.

    Който властва над другите, губи собствената си свобода.

    Голямо нещастие е да желаеш смърта, още по голямо да се страхуваш от нея.

    Научи се да страдаш ако искаш да си щастлив.

    Не съди другите преди да прецениш в душата си, че си достоен за съдия.

    Истинска наслада за човека е умението му да се владее.

    В науката има само една държавна форма на управление - свободата.

    Колкото по малко потребности има човек толкова е по независим.

    Които умее да чака получава всичко.

    Предположенията на умните са по ценни от убежденията на глупаците.

    По-лесно е понякога да признаеш, че си виновен, отколкото да докажеш, че си прав.

    Знанията се намират в другите глави, а мъдростта - в собствената.

    Началото е най-важната част от работата.

    Когато има воля има и път .

    Знай, че пътищата на изгряващото слънце и пътищата на залязващото се различават.
    Пътищата на младия и на стария, на добрия и на злия, на любящия и на мразещия, на мъдрия и на невежия, на човеколюбивия и на насилника също се различават.

    Най-големите мъдреци остават неизвестни, защото не пилеят краткия си живот за да рекламират мъдростта си, а за да я ползуват.

    Мащабът на духовното усъвършенстване не е за хора, слушащи единствено гласа на стомаха.

    Да си зависим или да копнееш за повече отколкото имаш, означава само тъга и неудовлетвореност.

    Когато съдбата почука на вратата, не се прави че те няма в къщи.

    Само когато всички около теб са различни, тогава ще бъдеш на мястото си.

    По-лошото от това да бъдеш сам е да бъдеш сам с някого.

    Не губи безценни мигове от настоящата реалност, опитвайки се да разгадаваш тайните на живота. Има причина тайните да бъдат тайни.

    Нашите най-големи врагове са нашите най-добри учители.

    Само преживените неща са истински разбрани.

    Свободата е абсолютната липса на страх.

    Пусни на свобода това, което най-много обичаш. Ако се върне при теб - твое е за цял живот.

    Всеки човек умира, но не всеки човек наистина живее.

    Да притежаваш нещо, значи да си зависим от него.

    Да правиш изкуство, значи да доказваш възможностите на природата.

    Всичко е контролируемо, но не всички могат да го постигнат.

    Прекалено късно е вече да се предаваш. Прекалено рано е още да се отказваш.

    Пътят към ада е осеян с добри намерения.

    Ако обичаш някого, пусни го на свобода. Ако той се върне, е завинаги твой. Ако не се върне, значи никога не е бил.

    Учи се от вчера, живей за днес, надявай се за утре.

    Ако имаш мечта, позволи и да се сбъдне.

    Животът е предизвикателство - приеми го! Животът е песен - пей я! Животът е мечта - осъществи я!
    Животът е игра - играй я! Животът е любов - наслади му се!

    Всеки чува, това което казваш. Приятелите слушат, това което казваш. Най-добрите приятели слушат това, което не казваш.

    Ентусиазмът е заразен. Ти можеш да започнеш епидемия.

    Ако всичките ми приятели скочат от мост, аз няма да скоча с тях, а ще бъда отдолу, за да ги хвана.

    Ако искаш да се почувстваш богат, просто преброй всичките свои неща, които не си купил с пари.

    Този, който няма за какво да умре, няма за какво да живее.

    Всеки залез ни носи спокойствие, всеки изгрев ни носи надежда.

    Настоящето е това, което минава неусетно покрай нас, докато премисляме миналото и се тревожим за бъдещето.

    Никога не е късно да постъпиш правилно.

    Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.

    Работи, сякаш не ти трябват пари! Танцувай, сякаш никой не те гледа! Обичай, сякаш никога не си бил нараняван.

    Някои хора взимат и забравят, други дават и прощават." [игра на думи: английски - get = взимам; forget = забравям; give = давам; forgive = прощавам]

    Не следвай път - върви, където няма път и остави следа.

    Ние черпим сила от болката и тъгата. Всеки път, когато "умираме" се научаваме да живеем отново.

    Когато Бог отнеме нещо от твоята хватка, той не те наказва, а просто изпразва ръката ти, за да получиш нещо по-добро.

    Не искам да съм всичко за всеки, а да бъда нещо за някой.

    Когато си в Рим, прави като римляните. Няма особено значение откъде ще тръгнеш, важно е да знаеш накъде отиваш.

    Ако няма къде да отидеш, ела на себе си.

    Няма защо да бързаш, просто тръгни навреме.
    zay4e
    zay4e
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 2100
    Location : Bulgaria,Plovdiv
    Registration date : 07.12.2007

    123123 Re: Крилати мисли

    Писане  zay4e Сря Яну 02, 2008 3:07 am

    вотът е един от най-трудните. Любен Дилов - син

    От всички неща, които съм изгубил през живота си, най-много ми липсва акълът! Ози Озборн

    Оръжията не убиват. Тъпите копелета с оръжия убиват. Крис Тъкър

    Дом е там, където дупето ти седне. Пумба, от "Цар Лъв"

    Лъвът и агнето може и да легнат заедно, но агнето няма да спи много. Уди Алън

    Човек сам се ражда и сам умира, а през останалото време някакви хора непрекъснато се опитват да му досаждат. Любен Дилов-син

    Човек вижда нещата такива каквито са и пита "Защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били, и питам "Защо не?" Д.Б.Шоу

    При липса на данни най-простото обяснение се приема за вярно. Бръснач на Окам

    Твоите успехи са и мои успехи, а моите успехи са си само мои успехи. Игор Джамбазов ("Шоуто на Слави")

    Трябва ли? Трябва! Лудвиг ван Бетховен

    Колкото повече, толкова повече! А.А. Милн ("Мечо Пух")

    Има само едно нещо, което е по хубаво от гърненце с мед... и това са две гърненца с мед. А.А. Милн ("Мечо Пух")

    Може и да остарявам, но откaзвам да порасна. Катлийн Доухърти

    Чудото е събитие, описано от хора, които са го чули от онези, които не са го видели. Харбърд

    Искам да зная Божиите мисли … Останалото са подробности. Алберт Айнщайн

    В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна. Джон Стайнбек

    Ако на човек може да му се вярва договор не е необходим, ако не може да му се вярва - договора става излишен! Пол Гети

    Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете! Франческо Петрарка

    Трагично е унищожаването на красотата при сблъскването и с действителността. Хъшове ("Албум девети трагичен")

    Моите мечти нямат граници, аз винаги искам невъзможното. Александър Дюма-баща

    Радвай се на живота докато си жив, защото после дълго време ще си умрял.

    Идиотите са мъдро творение на природата, което дава право на глупаците да се мислят за хитри.

    Невъзможно е да се направи нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.

    Ако искаш да размееш господ кажи му, че имаш планове.

    Математиката е съвършенна, до доказване на противното.

    Мързела може да предпази от извършване на глупост.

    Не създавай деца, ако не можеш да създаваш друго.

    Грешните дефиниции правят невъзможно решаването на проблема.

    Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.

    По-добре да си държиш устата затворена, за да те мислят за глупак, отколкото да я отвориш и да го докажеш.

    Всичко е относително, защото всичко може да се отнесе.

    Не всичко е обяснимо, и това обяснява някои неща ...

    По-добре кажете "Нищо", което значи нещо, отколкото "Нещо", което значи нищо.

    В днешно време бащите са като приятели, защото нямат време да бъдат бащи.

    Ако не отстояваш нещо, ще пропаднеш за нищо.

    Предразсъдъка е мнение което не е основано на разсъдъка.

    Човек изрича много глупости в желанието си да каже нещо ново.

    Опитът е направени глупости и преживени неприятности.

    Ако мечтаеш грамотно, можеш да станеш и Бог.

    Всичко трябва да се прави толкова просто, колкото е възможно, но не и по просто.

    В любовта си изгубваш ума, в брака го разбираш.

    Анонимноста е допустима , когато пишещият е нищо.

    Ревността е страх от превъзходството на другия.

    Обич и вечност не се римуват.

    Който ме харесва, не ме заслужава, а който не ме харесва, няма вкус.

    В живота можеш да вярваш само на себе си и то не винаги.

    Лесно е да умреш за човек, когото си обичал, но е трудно да намериш човек, за който да си заслужава да умреш.

    Миг невнимание - цял живот умрял...

    Жената никога не забравя мъжа, който е можела да има, а мъжа никога не забравя жената, която не е могъл да има!

    Скромността е за тези, които нямат други качества.

    Ако съдбата ти затваря вратата, влез през прозореца!

    Рани един мъж, за да станеш жената на живота му .

    Щом за нежни думи късно е, значи идва ред на мръсните. Слави Трифонов

    В любовната аритметика едно плюс едно е равно на две, а две минус едно е равно на нула (нищо). Платон

    Щастието явно е направено, за да бъде споделяно. Жан Расин

    Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват. Виктор Грейсън

    Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш. Салвадор Дали

    Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги. Хари Труман

    Опасно е да си искрен, освен ако не си и глупав. Джордж Бърнард Шоу

    Любовта е непреодолимото желание да си непреодолимо желан. Робърт Фрост
    ...........................................................................................Йохан фон Гьоте

    Поезията е това, което се губи при превода. Робърт Фрост

    Мисля, че сексът е по-добър от логиката, но не мога да го докажа.

    Ако видиш честен човек - убий го, за да не се мъчи.

    Има само два начина да се справиш с жените..., но никой не ги знае

    Мъж, който никога не е ядосвал жена, се е провалил в живота. Кристофър Морли

    Мъдрост - това е способността да вършиш добре претеглени глупости.

    Въпросът не е да се ожениш. Трудното е да останеш женен.

    Любовта е явление, което съкращава живота на човека, но удължава живота на човечеството.

    Не отлагайте нищо за утре, ако можете да го отложите за вдругиден. Марк Твен

    Понякога седя и си мисля... а понякога просто си седя. А. А. Милн ("Мечо Пух")

    Мир е времето между две войни.

    Когато на хубав човек му е кофти това е блус, а когато на кофти човек му е хубаво това е чалга.

    Единственият начин да разбереш една жена е да се влюбиш в нея, но тогава вече не е нужно да я разбираш.

    Най-хубавото качество на парите е тяхното количество.

    Не бъди незаменим, защото ако не можеш да бъдеш заменен, не можеш да бъдеш и повишен.

    Не взимай живота твърде на сериозно. Никога няма да се измъкнеш от него жив. Елбърт Хъбърд

    Великите мисли идват в главата на човека толкова рядко, че никак не е трудно да се запомнят. Албърт Айнщайн

    Всичко можеш да преживеееш, освен своята смърт. Е. Кротки

    На всеки удар може да се отвърне, освен на слънчевия. Е. Кротки

    Когато нямам повече синьо, слагам червено. Пабло Пикасо

    "Той стана поет. Имаше твърде малко въображение за да се занимава с математика." Хилберт

    Когато искам да прочета нещо хубаво, сядам и си го написвам. Марк Твен

    Безсмъртен съм до доказване на противното, а тогава няма да ме засяга.

    Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!

    Каквото и да твърдят учените, човекът е произлязъл от родителите си.

    Винаги идва денят, когато един човек трябва да избира между две неща: или да си стяга колана, или да си изгуби гащите.

    Предпочитам да умра леко в съня си като дядо ми, а не крещейки като всички пътници в автобуса му.

    Има три начина да свършиш една работа. Правилният начин, грешният начин и моят начин. Ако го правиш по моя начин, ще се разбираме чудесно!
    zay4e
    zay4e
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 2100
    Location : Bulgaria,Plovdiv
    Registration date : 07.12.2007

    123123 Re: Крилати мисли

    Писане  zay4e Сря Яну 02, 2008 3:08 am

    Красива е жената, която забелязвам; очарователна е жената, която забелязва мен. Джон Ърскин

    Ергените знаят повече за жените от женените мъже; ако не знаеха, и те щяха да са женени. Хенри Луис Менкен

    Все още възприемаме силния мъж като роден водач, а силната жена като аномалия. Маргарет Атууд

    Мъдрият мъж никога не спори с жена си; просто я изчаква да започне да си противоречи сама. Хъмфри Богарт

    Ако нямаше жени, още щяхме да клечим в пещерата и да ядем сурово месо, защото сме изобретили цивилизацията, за да впечатлим приятелките си. Орсън Уелс

    Силата на жените се определя от слабите места на мъжете. Волтер

    Голямата тактика на жените се състои в това да те накарат да повярваш, че си обичан, когато не те обичат, и да скрият любовта си, когато обичат. Жан Кокто

    Ревността е изкуството да причиняваш на себе си по-голямо зло, отколкото на другите. Франсоа Волтер

    Ревността винаги се ражда с любовта, но не винаги умира с нея. Ларошфуко

    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал. Н. Захариева

    Истинската любов признава и уважава неповторимостта и независимостта на партньора.

    Любовта идва, когато най-малко я очакваме, когато не я търсим.

    Търсенето на любов никога не ни довежда до подходящ партньор. То само създава копнеж и нещастие.

    Любовта никога не е вън от нас, ние я носим в себе си.

    Когато сърцата се разделят, няма смисъл ръцете да остават една в друга. Наполеон

    Който не иска, когато може, няма да може, когато иска.

    Любовта е да раздаваш душата си без жал и мигом да забравяш кому какво си дал

    Мъжът не обича една жена, защото тя е красива, а тя е красива, защото той я обичал.

    Човек не е ревнив, когато обича, а когато иска да бъде обичан.

    Много по-лесно е да събудиш у някого любов, отколкото да я запазиш. Лафонтен

    Какво е любовта - да прощаваш на някого повече, отколкото заслужава. Гьоте

    Всички влюбени се кълнат да изпълнят повече, отколкото могат, но не изпълняват дори възможното. Шекспир

    За добрите актьори няма лоши роли. Шилер

    Не всичко, което може да бъде преброено има значение, а и не всичко, което има значение, може да бъде преброено" (игра на думи - английски: count = броя; имам значение) Албърт Айнщайн

    Това не е краят. Това дори не е началото на края. Но може би е края на началото. Уинстън Чърчил

    Никой не пази по-добре тайна от онзи, който не я знае. Ф. Рохас

    Зад всяко голямо богатство се крие престъпление. Балзак
    zay4e
    zay4e
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 2100
    Location : Bulgaria,Plovdiv
    Registration date : 07.12.2007

    123123 Re: Крилати мисли

    Писане  zay4e Сря Яну 02, 2008 3:08 am

    Наръчник за месии
    Светът е твоята тетрадка

    *
    Не за вражда, за обич съм създадена.
    *
    Отдайте се на любовта,
    че сладостта й няма мяра!
    Но луд до глупост от страстта
    човек накрая сам ще вкара
    вълка във своята кошара.
    Самсон остана без коси,
    а Соломон - лишен от вяра.
    Щастлив е, който се спаси.
    *
    И като просяк най-злочест
    той търси във смъртта подслон,
    че както вчера, тъй и днес
    душата му е тъжен стон.
    И често тръгнал по наклон,
    се случва да не знае срам,
    погазил Божия закон
    той себе си убива сам.
    *
    Едното е Истината, другото е лъжата.
    И ИСТИНАТА Е това, което Е, а лъжата, което изглежда, че Е.
    *
    Да раждаш и да отглеждаш, да създаваш, но да не присвояваш,
    да действаш, без да си самонадеян, да управляваш, но да не подчиняваш.
    *
    Ние сме от същата материя, от която са изтъкани нашите сънища
    и краткият ни живот е обграден от Съня.
    *
    Всяка агресия е зов за помощ.
    *
    Никой не идва вече при мен.
    Аз самият отидох при всички, но не намерих никого.
    *
    Царството на Бог е вътре в теб и навсякъде около теб. Не в сгради от дърво и камък.
    Разцепи парче дърво и аз съм там, повдигни камък и ще ме откриеш.
    *
    Същият извор, от който блика смехът ви, често е пълен с вашите сълзи.
    *
    И наистина, това, което наричате свобода, не е ли най-яката от веригите ви, макар брънките й да сияят на слънцето и да ви заслепяват.
    *
    Да говориш за любов е като да танцуваш за архитектура.
    *
    Господи, избави ни от Всичко, което ни откъсва от ТЕБ!
    *
    Има две житейски правила:
    Правило 1: Не се тревожи за дреболии.
    Правило 2: Всички неща са дреболии. ..
    *
    Работи сякаш не ти трябват пари!
    Танцувай сякаш никой не те гледа!
    Обичай сякаш никога не си бил наранен!
    *
    Който не цени живота, не го заслужава.
    *
    Устните на Мъдростта са затворени, освен за ушите на Разбирането.
    *
    Вземай точно толкова, колкото можеш да носиш.
    *
    Задачата на човек е да оправи себе си. Оправянето на света е работа на Бога.
    *
    Не искай. Подарявай се.
    *
    В Истината няма връзка между играчките на Боговете.
    *
    Какво ти е сторил приятеля, та да го търсиш да убиете времето?
    Търси го да изживеете времето.
    *
    Красотата е вечността, съзерцаваща се в огледало... Но вие сте и Вечността, и огледалото...
    *
    Човешко е да се греши, още по-човешко е да обвиниш някой в това.
    *
    Научи се да мълчиш!
    *
    Като видях да пие чаша печал извиках й:
    - ,,Нали е сладка?"
    - Ти ме хвана - отвърна тя - И провали ми търговията.
    Как ще продавам печал, щом знаеш, че таз печал е блаженство?
    *
    Обичайте се, защото всички сте мои деца.
    *
    По-голяма опасност за мнозина от нас не е, че целта ни е твърде висока и се проваляме, а
    че е твърде ниска и я постигаме.
    *
    Деветте сфери на небето бяха обгърнати от светлина.
    Корабът на Душата ми беше изгубен в безбрежното море...
    *
    Бог не го побират седемте ката на небето и седемте ката на земята,
    но го побира човешкото сърце. Така че, Бога ми, внимавай да не нараниш нечие сърце.
    *
    Няма Истина без Маскарад.
    *
    Каква е разликата между един човек и един ангел?
    Повечето от човека е отвън, а повечето от ангела е отвътре.
    *
    Дойдох да ви помогна, а вие се оплаквате, че не мога да проливам сълзи заедно с вас.
    *
    Само в мълчанието има слово - само в мрака - светлина.
    Полетът на ястреба прорязва пустеещите небеса.
    *
    Останалото е в твои ръце....

    Sponsored content


    123123 Re: Крилати мисли

    Писане  Sponsored content

      Similar topics

      -

      В момента е: Чет Май 16, 2024 3:43 pm