Humor

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Humor

Сайт за забавления

Latest topics

» Kоварен СЕКС въпросник :)
ДУХОВЕ И ПРИВИДЕНИЯ EmptyПон Мар 03, 2014 5:10 am by SweetDreams

» Бъдете честни(за момчета)
ДУХОВЕ И ПРИВИДЕНИЯ EmptyСъб Мар 24, 2012 9:48 am by 13579

» Всички марки коли!
ДУХОВЕ И ПРИВИДЕНИЯ EmptyСъб Яну 22, 2011 5:18 am by killerkux

» Мисли за приятелството
ДУХОВЕ И ПРИВИДЕНИЯ EmptyСъб Яну 22, 2011 5:16 am by killerkux

» В какво училище учите?
ДУХОВЕ И ПРИВИДЕНИЯ EmptyСъб Яну 22, 2011 5:09 am by killerkux

» Мистични същества - игра
ДУХОВЕ И ПРИВИДЕНИЯ EmptyСъб Яну 22, 2011 4:56 am by killerkux

» Човешкото тяло (ЕНЦИКЛОПЕДИЯ)
ДУХОВЕ И ПРИВИДЕНИЯ EmptyВто Яну 04, 2011 7:52 am by Гост

» Покана за уика форум
ДУХОВЕ И ПРИВИДЕНИЯ EmptyВто Дек 28, 2010 7:48 am by kaela

» Силата на човешката психика - по-силна от всичко!?
ДУХОВЕ И ПРИВИДЕНИЯ EmptyСря Юни 16, 2010 3:29 am by Гост


    ДУХОВЕ И ПРИВИДЕНИЯ

    zay4e
    zay4e
    Admin
    Admin


    Брой мнения : 2100
    Location : Bulgaria,Plovdiv
    Registration date : 07.12.2007

    123123 ДУХОВЕ И ПРИВИДЕНИЯ

    Писане  zay4e Вто Дек 11, 2007 6:13 am

    ДУХОВЕ И ПРИВИДЕНИЯ

    Съществуват ли изобщо такива явления като привидения и духове, и ако съществуват, какво представляват те- зрителна измама, халюцинация, игра на светлосенки?... А може би те са доловими само за особено чувствителни хора, надарени с необикновени възможности и качества?...

    Във всеки случай срещите с привидения, за които има достатъчно свидетели, до 98 % могат да бъдат обяснени с естествени причини. Понякога това са чисто и просто отражения в напукани или некачествени огледала. Друг път са плод на чиста случайност- нерядко нечие палто пада от само себе си от закачалката и околните веднага приписват този факт на „пришълци от отвъдното”. За останалите два процента обаче обяснение така или иначе няма!...

    Свидетелствата за появяване на духове са стари като света, а примери за тях могат да се намерят във всяка цивилизация и култура. Много начетени и уважавани хора са вярвали в тяхното съществуване.

    Ще познаете ли вие обаче привидението, ако то се изпречи на пътя ви?... Най- достоверните свидетелства за срещи с отвъдното недвусмислено твърдят, че духовете не са нещо ефимерно и прозрачно, а приличат досущ на обикновени хора от плът и кръв. По правило тези фигури не издават никакви звуци, а нематериалната им природа ни се разкрива една тогава, когато те

    безследно изчезват пред очите ни!...

    Как да си обясним факта, че някои хора виждат духове, а други не? Вече е изяснено и то по научен път, че определени хора стават особено чувствителни след преживяна скръб, шокови състояния и травматични преживявания. В редица случаи се освобождават непознати скрити резерви и се разтоварват отрицателни емоции.

    През 1980 година се завърнах от дългогодишен престой в Германия у дома. Пренасянето беше свързано с много трудности и непрятности. Точно тогава ми се случи нещо зловещо и необяснимо. Стана така, че аз спорих около половин час с един пощальон, който имаше наглостта да твърди, че аз не съм аз и че лице с моето име не живее на моя адрес. Първоначално го помислих за луд, но когато отидох да се оплача от неговото поведение в пощенската станция разбрах, че въпросният пощальон е… починал преди два дни! Направо изтръпнах от ужас!

    Призраците не се явяват само в човешки образ.

    Много хора са виждали коне и кучета.

    Най- често споменаваният в литературата случай в това отношение е кучето на лорд Байрон на име Ботсвън. То се е привиждало на много хора в потомствения замък на поета Нюстет. Изобщо, около това имение и до днес се носят много мълви и легенди. Проф. Воробец Сперанский смята, че то отдавна е обвито със зловещата слава на лудостта, убийствата и упадъка.
    Друго едно имение, абатството Уитсби, е вдъхновило Б. Стоукър да напише легендарната си книга „Дракула”.

    В заключение само това: редица теолози и парапсихолози смятат, може би не без основание, че нито един човек не умира напълно. Всеки един от нас оставя материални и нематериални следи след смъртта си. Тази хипотеза не е лишена от здрав разум и ми звучи доста убедително Може би е редно да се замислим по- сериозно над нея…

      Similar topics

      -

      В момента е: Съб Май 18, 2024 11:58 pm